15KPE64CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15KPE64CA
15KPE64CA
Part Number
15KPE64CA
Description
TVS DIODE 64VWM 104.2VC AXIAL
Data sheet
15KPE64CA.pdf
Delivery Services
15KPE64CA
Comments
    15KPE64CA Specifications
    Package / CaseAxial
    Power - Peak Pulse15000W (15kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageAxial
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)71.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp104.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)144.9A