1SMA15CAT3G
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
1SMA15CAT3G
1SMA15CAT3G
Part Number
1SMA15CAT3G
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMA
Data sheet
1SMA15CAT3G.pdf
Delivery Services
1SMA15CAT3G
Comments
    1SMA15CAT3G Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency400pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)16.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)16.4A