5-0SMDJ110A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
5-0SMDJ110A
5-0SMDJ110A
Part Number
5-0SMDJ110A
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMC
Data sheet
5-0SMDJ110A.pdf
Delivery Services
5-0SMDJ110A
Comments
    5-0SMDJ110A Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse5000W (5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)122V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp177V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)110V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)28.3A