5-0SMDJ12CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
5-0SMDJ12CA
5-0SMDJ12CA
Part Number
5-0SMDJ12CA
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC
Data sheet
5-0SMDJ12CA.pdf
Delivery Services
5-0SMDJ12CA
Comments
    5-0SMDJ12CA Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse5000W (5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)13.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp19.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)252A