5-0SMDJ14A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
5-0SMDJ14A
5-0SMDJ14A
Part Number
5-0SMDJ14A
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMC
Data sheet
5-0SMDJ14A.pdf
Delivery Services
5-0SMDJ14A
Comments
    5-0SMDJ14A Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse5000W (5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)15.6V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp23.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)14V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)216A