5-0SMDJ15A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
5-0SMDJ15A
5-0SMDJ15A
Part Number
5-0SMDJ15A
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC
Data sheet
5-0SMDJ15A.pdf
Delivery Services
5-0SMDJ15A
Comments
    5-0SMDJ15A Specifications
    Series5-0SMDJ
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse5000W (5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)16.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)205A