5-0SMDJ15CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
5-0SMDJ15CA
5-0SMDJ15CA
Part Number
5-0SMDJ15CA
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC
Data sheet
5-0SMDJ15CA.pdf
Delivery Services
5-0SMDJ15CA
Comments
    5-0SMDJ15CA Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse5000W (5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)16.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)205A