5-0SMDJ43CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
5-0SMDJ43CAH
5-0SMDJ43CAH
Part Number
5-0SMDJ43CAH
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Description
TVS DIODE 43VWM BI
Data sheet
5-0SMDJ43CAH.pdf
Delivery Services
5-0SMDJ43CAH
Comments
    5-0SMDJ43CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, 5-0SMDJxxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse5000W (5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)47.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)72A