5-0SMDJ48CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
5-0SMDJ48CA
5-0SMDJ48CA
Part Number
5-0SMDJ48CA
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMC
Data sheet
5-0SMDJ48CA.pdf
Delivery Services
5-0SMDJ48CA
Comments
    5-0SMDJ48CA Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse5000W (5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)53.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)48V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)64.7A