5-0SMDJ54CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
5-0SMDJ54CA
5-0SMDJ54CA
Part Number
5-0SMDJ54CA
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMC
Data sheet
5-0SMDJ54CA.pdf
Delivery Services
5-0SMDJ54CA
Comments
    5-0SMDJ54CA Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse5000W (5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)60V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp87.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)57.5A