5.0SMDJ64CA-QH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
5.0SMDJ64CA-QH
5.0SMDJ64CA-QH
Part Number
5.0SMDJ64CA-QH
Manufacturer
Bourns Inc.
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC
Data sheet
5.0SMDJ64CA-QH.pdf
Delivery Services
5.0SMDJ64CA-QH
Comments
    5.0SMDJ64CA-QH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, 5.0SMDJ-Q
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse5000W (5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB (SMC)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)71.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp103V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)48.6A