DFLT15A-7
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
DFLT15A-7
DFLT15A-7
Part Number
DFLT15A-7
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC PWRDI 123
Data sheet
DFLT15A-7.pdf
Delivery Services
DFLT15A-7
Comments
    DFLT15A-7 Specifications
    Series
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CasePOWERDI®123
    Power - Peak Pulse225W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)16.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.22A