DFLT18AQ-7
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
DFLT18AQ-7
DFLT18AQ-7
Part Number
DFLT18AQ-7
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC PWRDI 123
Data sheet
DFLT18AQ-7.pdf
Delivery Services
DFLT18AQ-7
Comments
    DFLT18AQ-7 Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CasePOWERDI®123
    Power - Peak Pulse225W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)20V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp29.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)18V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.71A