DFLT26A-7
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
DFLT26A-7
DFLT26A-7
Part Number
DFLT26A-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC PWRDI 123
Data sheet
DFLT26A-7.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
DFLT26A-7
Comments
    DFLT26A-7 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CasePOWERDI®123
    Power - Peak Pulse225W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackagePowerDI™ 123
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)28.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp42.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.35A