ESD24VD3-F2-0000HF
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
ESD24VD3-F2-0000HF
ESD24VD3-F2-0000HF
Part Number
ESD24VD3-F2-0000HF
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd
Description
TVS DIODE 24VWM 52VC SOD323
Data sheet
ESD24VD3-F2-0000HF.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
ESD24VD3-F2-0000HF
Comments
    ESD24VD3-F2-0000HF Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-76, SOD-323
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-45°C ~ 125°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency75pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOD-323
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)26V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp52V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5A (8/20µs)