ESD3V3D3-F2-0000HF
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
ESD3V3D3-F2-0000HF
ESD3V3D3-F2-0000HF
Part Number
ESD3V3D3-F2-0000HF
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd
Description
TVS DIODE 3.3VWM 17VC SOD323
Data sheet
ESD3V3D3-F2-0000HF.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
ESD3V3D3-F2-0000HF
Comments
    ESD3V3D3-F2-0000HF Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-76, SOD-323
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-45°C ~ 125°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency400pF @ 1MHz (Max)
    Supplier Device PackageSOD-323
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)4.5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)22A (8/20µs)