JAN1N5639A/TR
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
JAN1N5639A/TR
JAN1N5639A/TR
Part Number
JAN1N5639A/TR
Description
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO13
Data sheet
JAN1N5639A/TR.pdf
Delivery Services
JAN1N5639A/TR
Comments
    JAN1N5639A/TR Specifications
    Package / CaseDO-13
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C (TJ)
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-13 (DO-202AA)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)17.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp25.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15.3V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)59.5A