JAN1N5645A/TR
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
JAN1N5645A/TR
JAN1N5645A/TR
Part Number
JAN1N5645A/TR
Description
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO202AA
Data sheet
JAN1N5645A/TR.pdf
Delivery Services
JAN1N5645A/TR
Comments
    JAN1N5645A/TR Specifications
    Package / CaseDO-13
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C (TJ)
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-202AA (DO-13)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)31.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.7V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)28.2V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)33A