MAPLAD30KP15CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MAPLAD30KP15CA
MAPLAD30KP15CA
Part Number
MAPLAD30KP15CA
Description
TVS DIODE 15VWM 25.8VC PLAD
Data sheet
MAPLAD30KP15CA.pdf
Delivery Services
MAPLAD30KP15CA
Comments
    MAPLAD30KP15CA Specifications
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse30000W (30kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)16.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp25.8V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1164A (1.164kA)