MAPLAD30KP160CAE3
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MAPLAD30KP160CAE3
MAPLAD30KP160CAE3
Part Number
MAPLAD30KP160CAE3
Description
TVS DIODE 160VWM 259VC PLAD
Data sheet
MAPLAD30KP160CAE3.pdf
Delivery Services
MAPLAD30KP160CAE3
Comments
    MAPLAD30KP160CAE3 Specifications
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse30000W (30kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)178V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp259V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)160V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)116A