MAPLAD30KP16CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MAPLAD30KP16CA
MAPLAD30KP16CA
Part Number
MAPLAD30KP16CA
Description
TVS DIODE 16VWM 27.2VC PLAD
Data sheet
MAPLAD30KP16CA.pdf
Delivery Services
MAPLAD30KP16CA
Comments
    MAPLAD30KP16CA Specifications
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse30000W (30kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)17.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp27.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)16V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1101A (1.101kA)