MAPLAD30KP170CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MAPLAD30KP170CA
MAPLAD30KP170CA
Part Number
MAPLAD30KP170CA
Description
TVS DIODE 170VWM 275VC PLAD
Data sheet
MAPLAD30KP170CA.pdf
Delivery Services
MAPLAD30KP170CA
Comments
    MAPLAD30KP170CA Specifications
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse30000W (30kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)189V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp275V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)170V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)110A