MAPLAD30KP180CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MAPLAD30KP180CA
MAPLAD30KP180CA
Part Number
MAPLAD30KP180CA
Description
TVS DIODE 180VWM 291VC PLAD
Data sheet
MAPLAD30KP180CA.pdf
Delivery Services
MAPLAD30KP180CA
Comments
    MAPLAD30KP180CA Specifications
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse30000W (30kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)200V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp291V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)180V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)104A