MAPLAD30KP20CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MAPLAD30KP20CA
MAPLAD30KP20CA
Part Number
MAPLAD30KP20CA
Description
TVS DIODE 20VWM 34VC PLAD
Data sheet
MAPLAD30KP20CA.pdf
Delivery Services
MAPLAD30KP20CA
Comments
    MAPLAD30KP20CA Specifications
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse30000W (30kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)22.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp34V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)20V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)882A