MAPLAD30KP220CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MAPLAD30KP220CA
MAPLAD30KP220CA
Part Number
MAPLAD30KP220CA
Description
TVS DIODE 220VWM 356VC PLAD
Data sheet
MAPLAD30KP220CA.pdf
Delivery Services
MAPLAD30KP220CA
Comments
    MAPLAD30KP220CA Specifications
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse30000W (30kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)245V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp356V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)220V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)84A