MAPLAD30KP22CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MAPLAD30KP22CA
MAPLAD30KP22CA
Part Number
MAPLAD30KP22CA
Description
TVS DIODE 22VWM 36.4VC PLAD
Data sheet
MAPLAD30KP22CA.pdf
Delivery Services
MAPLAD30KP22CA
Comments
    MAPLAD30KP22CA Specifications
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse30000W (30kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp36.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)822A