MAPLAD30KP24CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MAPLAD30KP24CA
MAPLAD30KP24CA
Part Number
MAPLAD30KP24CA
Description
TVS DIODE 24VWM 39.8VC PLAD
Data sheet
MAPLAD30KP24CA.pdf
Delivery Services
MAPLAD30KP24CA
Comments
    MAPLAD30KP24CA Specifications
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse30000W (30kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)26.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp39.8V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)753A