MAPLAD30KP26CAE3
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MAPLAD30KP26CAE3
MAPLAD30KP26CAE3
Part Number
MAPLAD30KP26CAE3
Description
TVS DIODE 26VWM 43VC PLAD
Data sheet
MAPLAD30KP26CAE3.pdf
Delivery Services
MAPLAD30KP26CAE3
Comments
    MAPLAD30KP26CAE3 Specifications
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse30000W (30kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)28.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp43V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)696A