MAPLAD30KP300CAE3
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MAPLAD30KP300CAE3
MAPLAD30KP300CAE3
Part Number
MAPLAD30KP300CAE3
Description
TVS DIODE 300VWM 483VC PLAD
Data sheet
MAPLAD30KP300CAE3.pdf
Delivery Services
MAPLAD30KP300CAE3
Comments
    MAPLAD30KP300CAE3 Specifications
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse30000W (30kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)333V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp483V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)300V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)62A