MAPLAD30KP33CAE3/TR
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MAPLAD30KP33CAE3/TR
MAPLAD30KP33CAE3/TR
Part Number
MAPLAD30KP33CAE3/TR
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC PLAD
Data sheet
MAPLAD30KP33CAE3/TR.pdf
Delivery Services
MAPLAD30KP33CAE3/TR
Comments
    MAPLAD30KP33CAE3/TR Specifications
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse30000W (30kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)36.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp53.3V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)33V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)564A