MAPLAD30KP36CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MAPLAD30KP36CA
MAPLAD30KP36CA
Part Number
MAPLAD30KP36CA
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC PLAD
Data sheet
MAPLAD30KP36CA.pdf
Delivery Services
MAPLAD30KP36CA
Comments
    MAPLAD30KP36CA Specifications
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse30000W (30kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)40V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp58.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)36V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)516A