MAPLAD30KP40CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MAPLAD30KP40CA
MAPLAD30KP40CA
Part Number
MAPLAD30KP40CA
Description
TVS DIODE 40VWM 64.5VC PLAD
Data sheet
MAPLAD30KP40CA.pdf
Delivery Services
MAPLAD30KP40CA
Comments
    MAPLAD30KP40CA Specifications
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse30000W (30kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)44.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp64.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)40V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)468A