MAPLAD30KP48CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MAPLAD30KP48CA
MAPLAD30KP48CA
Part Number
MAPLAD30KP48CA
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC PLAD
Data sheet
MAPLAD30KP48CA.pdf
Delivery Services
MAPLAD30KP48CA
Comments
    MAPLAD30KP48CA Specifications
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse30000W (30kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)53.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)48V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)390A