MAPLAD30KP51CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MAPLAD30KP51CA
MAPLAD30KP51CA
Part Number
MAPLAD30KP51CA
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC PLAD
Data sheet
MAPLAD30KP51CA.pdf
Delivery Services
MAPLAD30KP51CA
Comments
    MAPLAD30KP51CA Specifications
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse30000W (30kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)56.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp82.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)51V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)366A