MAPLAD30KP70CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MAPLAD30KP70CA
MAPLAD30KP70CA
Part Number
MAPLAD30KP70CA
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC PLAD
Data sheet
MAPLAD30KP70CA.pdf
Delivery Services
MAPLAD30KP70CA
Comments
    MAPLAD30KP70CA Specifications
    Package / CaseNonstandard SMD
    Power - Peak Pulse30000W (30kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)77.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp113V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)70V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)264A