MSMLJ54A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
MSMLJ54A
MSMLJ54A
Part Number
MSMLJ54A
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Data sheet
MSMLJ54A.pdf
Delivery Services
MSMLJ54A
Comments
    MSMLJ54A Specifications
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)60V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp87.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)34.4A