PESD12VL1BA,115
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD12VL1BA,115
PESD12VL1BA,115
Part Number
PESD12VL1BA,115
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Description
TVS DIODE 12VWM 37VC SOD323
Data sheet
PESD12VL1BA,115.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
PESD12VL1BA,115
Comments
    PESD12VL1BA,115 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-76, SOD-323
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency19pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOD-323
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)14.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp37V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5A (8/20µs)