PESD15VL1BAF
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD15VL1BAF
PESD15VL1BAF
Part Number
PESD15VL1BAF
Description
TVS DIODE 15VWM 44VC SOD323
Data sheet
PESD15VL1BAF.pdf
Delivery Services
PESD15VL1BAF
Comments
    PESD15VL1BAF Specifications
    Series
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-76, SOD-323
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency16pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOD-323
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)17.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp44V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5A (8/20µs)