PESD15VL2BT,215
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD15VL2BT,215
PESD15VL2BT,215
Part Number
PESD15VL2BT,215
Description
TVS DIODE 15VWM 44VC TO236AB
Data sheet
PESD15VL2BT,215.pdf
Delivery Services
PESD15VL2BT,215
Comments
    PESD15VL2BT,215 Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels2
    Capacitance @ Frequency16pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageTO-236AB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)17.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp44V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5A (8/20µs)