PESD15VS1ULD,315
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD15VS1ULD,315
PESD15VS1ULD,315
Part Number
PESD15VS1ULD,315
Description
TVS DIODE 15VWM 40VC DFN1006D-2
Data sheet
PESD15VS1ULD,315.pdf
Delivery Services
PESD15VS1ULD,315
Comments
    PESD15VS1ULD,315 Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case2-XDFN
    Power - Peak Pulse150W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency32pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageDFN1006D-2
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)17.6V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp40V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5A (8/20µs)