PESD18VF1BLYL
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD18VF1BLYL
PESD18VF1BLYL
Part Number
PESD18VF1BLYL
Description
TVS DIODE 18VWM 17VC DFN1006-2
Data sheet
PESD18VF1BLYL.pdf
Delivery Services
PESD18VF1BLYL
Comments
    PESD18VF1BLYL Specifications
    Series
    Part StatusActive
    ApplicationsRF Antenna
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-882
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency0.35pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageDFN1006-2
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)19V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)18V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1A (8/20µs)