PESD1IVN27-UX
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD1IVN27-UX
PESD1IVN27-UX
Part Number
PESD1IVN27-UX
Description
TVS DIODE 27VWM 45VC SOT323
Data sheet
PESD1IVN27-UX.pdf
Delivery Services
PESD1IVN27-UX
Comments
    PESD1IVN27-UX Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, CAN
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-70, SOT-323
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency14pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOT-323
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)28V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)27V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)3A (8/20µs)