PESD24VL1BAZ
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD24VL1BAZ
PESD24VL1BAZ
Part Number
PESD24VL1BAZ
Description
TVS DIODE 24VWM 70VC SOD323
Data sheet
PESD24VL1BAZ.pdf
Delivery Services
PESD24VL1BAZ
Comments
    PESD24VL1BAZ Specifications
    Series
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-76, SOD-323
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency11pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOD-323
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)25.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp70V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)3A (8/20µs)