PESD24VL2BT,215
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD24VL2BT,215
PESD24VL2BT,215
Part Number
PESD24VL2BT,215
Description
TVS DIODE 24VWM 70VC TO236AB
Data sheet
PESD24VL2BT,215.pdf
Delivery Services
PESD24VL2BT,215
Comments
    PESD24VL2BT,215 Specifications
    Series
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels2
    Capacitance @ Frequency11pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageTO-236AB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)25.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp70V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)3A (8/20µs)