PESD24VS1UA,115
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD24VS1UA,115
PESD24VS1UA,115
Part Number
PESD24VS1UA,115
Description
TVS DIODE 24VWM 70VC SOD323
Data sheet
PESD24VS1UA,115.pdf
Delivery Services
PESD24VS1UA,115
Comments
    PESD24VS1UA,115 Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-76, SOD-323
    Power - Peak Pulse160W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency23pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOD-323
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)26.5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp70V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)3A (8/20µs)