PESD24VS4UD,115
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD24VS4UD,115
PESD24VS4UD,115
Part Number
PESD24VS4UD,115
Description
TVS DIODE 24VWM 52VC 6TSOP
Data sheet
PESD24VS4UD,115.pdf
Delivery Services
PESD24VS4UD,115
Comments
    PESD24VS4UD,115 Specifications
    Series
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74, SOT-457
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency45pF @ 1MHz
    Supplier Device Package6-TSOP
    Unidirectional Channels4
    Voltage - Breakdown (Min)25.5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp52V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)4A (8/20µs)