PESD2CANFD24U-QCZ
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD2CANFD24U-QCZ
PESD2CANFD24U-QCZ
Part Number
PESD2CANFD24U-QCZ
Description
TVS DIODE 24VWM 43VC DFN1412D-3
Data sheet
PESD2CANFD24U-QCZ.pdf
Delivery Services
PESD2CANFD24U-QCZ
Comments
    PESD2CANFD24U-QCZ Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, CAN
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case3-XDFN Exposed Pad
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels2
    Capacitance @ Frequency3.2pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageDFN1412D-3
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)25.5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp43V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.9A (8/20µs)