PESD2CANFD24U-UX
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD2CANFD24U-UX
PESD2CANFD24U-UX
Part Number
PESD2CANFD24U-UX
Description
TVS DIODE
Data sheet
PESD2CANFD24U-UX.pdf
Delivery Services
PESD2CANFD24U-UX
Comments
    PESD2CANFD24U-UX Specifications
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-70, SOT-323
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels2
    Capacitance @ Frequency3.5pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSC-70 (SOT323)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)25.5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp43V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.9A (8/20µs)