PESD2CANFD27V-QBZ
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD2CANFD27V-QBZ
PESD2CANFD27V-QBZ
Part Number
PESD2CANFD27V-QBZ
Description
TVS DIODE 27VWM 44VC DFN1110D-3
Data sheet
PESD2CANFD27V-QBZ.pdf
Delivery Services
PESD2CANFD27V-QBZ
Comments
    PESD2CANFD27V-QBZ Specifications
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, CAN
    Mounting TypeSurface Mount, Wettable Flank
    Package / Case3-XDFN Exposed Pad
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels2
    Capacitance @ Frequency5.2pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageDFN1110D-3
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)28V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp44V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)27V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.5A (8/20µs)