PESD2CANFD27V-UX.pdf
| Series | |
| Part Status | Active |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Power - Peak Pulse | - |
| Operating Temperature | - |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 2 |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | SOT-323 |
| Unidirectional Channels | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | - |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 44V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 27V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 1A (8/20µs) |